X

Zahradnictví Weiss

Víte, co mají společného čerstvé provoněné bylinky, dřeviny, rostliny na živý plot, květiny, drobné ovoce i kvalitní zahradnické služby?

Zobrazit farmu dne

Drůbežárna Příbor – Klokočov

02.07.2017
Sára Kalivodová

Dnes vám představíme malou rodinnou farmu, která se specializuje na chov nosnic. Jedná se o jednu z prvních drůbežáren, kde se nosnice chovají v halách na podestýlce.

Již od roku 1996 funguje v Příboře – Klokočově malá rodinná drůbežárna. Majitelé drůbežárny se zaměřují na odchov kuřic pro drobnochovatele a na chov nosnic na podestýlce s  produkcí konzumních vajíček. Nosnice si majitelé odchovávají sami od jednodenních kuřiček. Součástí farmy je i auditovaná třídírna a balírna vajec. Každý měsíc drůbežárna prochází kontrolou státní veterinární správy a v pravidelných intervalech jsou na farmě odebírány veterinárním ústavem vzorky na vyšetření salmonel. Veškerá chovatelská činnost v drůbežárně probíhá v souladu s uplatněním zásad a pravidel správné hygienické praxe. Cílem je zabezpečení prvotřídní jakosti a kvality pro zákazníky. Drůbež je chovaná na podestýlce, což jí umožňuje projevovat přirozené chování. Na podlaze mají slípky podestýlku z hoblin a před snášecími hnízdy jsou dřevěné rošty. Nosnice se mohou volně pohybovat a protahovat si křídla. Právě tento způsob, kterým jsou nosnice v Drůbežárně Příbor – Klokočov chovány, také výrazně přispívá ke kvalitě vajíček. Farma zaručuje rychlou dodávku vajec zákazníkovi a ručí za extra čerstvost.

 

Pokud máte zájem o čerstvá vejce, navštivte webové stránky www.drubezarnapribor.cz .

Sára Kalivodová

Sára Kalivodová

Sára Kalivodova je studentka farmacie, ale věří, že nejlepším lékem jsou životní optimismus, čistá voda, slunce, vzduch a přírodní produkty. Zajímá se o zdravou výživu a sport. Svými krátkými články seznamuje čtenáře tohoto webu s farmáři a jejich produkty.


KomentářeVybrané poctivé výrobky z našeho tržiště


© 2017 FarmaNaDlani.cz