X

Lesní med - Prodejna UULL Kladno

Důvodů, proč je kvalitní český med od poctivých pilných včeliček tak oblíbený je hned několik. Věděli jste například, že je nejen zdrojem kvalitních jednoduchých cukrů, ale také celé řady dalších tělu prospěšných látek

Zobrazit farmu dne

Spolu s vývojem technických částí našeho projektu, které běžný uživatel nemá šanci postřehnout pokračuje vývoj funkcí které naopak uživatel zaregistruje hned. Jednou z těchto novinek je nový filtr našich farmářů.

Nově mají uživatelé možnost filtrovat farmáře nejen podle druhu nebo města ale i podle přidělených odznaků. Tyto odznaky třídí farmáře podle typu společnosti. Předem chceme upozornit že se nejedná o odznaky které určují kvalitu farmáře ale pouze o označení typu prodeje. Hodnocení kvality jednotlivých farmářů necháváme na jednotlivých uživatelích, kteří mají možnost vyjádřit svůj názor v podobě komentáře u profilu jednotlivého farmáře. Přehled našich odznaků, společně s vysvětlením najdete níže na této stránce.

 

prebytkyDomací přebytky - v našem projektu má místo každý kvalitní výrobce potravin, který se chce o své výrobky podělit s ostatními uživateli. U tohoto druhu farmáře neověřujeme existenci živnostenského listu nebo hlášenou prodejnu u Státní veterinární správy. Jedná se typicky o domácí přebytkáře, sezónní prodejce nebo maminky na mateřské dovolené.

ze-dvoraProdej ze dvora - se rozumí prodej malého množství vlastních produktů z prvovýroby chovatelem ve svém hospodářství přímo spotřebiteli pro spotřebu v jeho domácnosti. Může jít o prodej v tržnici nebo na tržišti spotřebiteli pro spotřebu v jeho domácnosti. Může jít též o dodávání do místní maloobchodní prodejny, která zásobuje přímo konečného spotřebitele. Jedná se typicky o prodej: nebalených čerstvých vajec, medu, malého množství ryb z vlastního chovu, atd...

overenaOvěřená prodejna - farmáři s tímto odznakem splňují veškerá kritéria spojená s výrobou a prodejem potravin. V našem případě to znamená, že daný farmář podniká s živnostenským oprávněním nebo jako právnická osoba. Má prodejnu registrovanou u Státní veterinární správy nebo Státní zemědělské a potravinářské inspekce a jeho provozovnu pravidelně kontrolují pracovníci těchto organizací.

Komentáře


© 2018 FarmaNaDlani.cz