Futurum farmářské trhy Ostrava


Kde se trh koná?

Novinářská 6a,
702 00 Ostrava


O Trhu

Web: www.farmarsketrhyfuturum.cz/

E-Mail: info@futurumclub.czKaždou sudou sobotu, VŽDY OD 8:00 DO 12:00 HOD.

Dnešní rychlá doba nás naučila pohodlnosti a vztahu ke konzumu. Nakupujeme často na poslední chvíli, veškeré potraviny ve velkém balení a s dlouhodobou spotřebou.

Český potravinový trh nabízí široké spektrum nejrůznějších výrobků, které jsou do České republiky dováženy z nejrozmanitějších koutů světa. Panuje zde silné konkurenční prostředí a mnohdy drobní čeští pěstitelé, chovatelé či výrobci nabízející kvalitní výrobky mají málo možností se v daných distribučních kanálech a obchodních řetězcích prezentovat a uplatňovat.

Naštěstí se lidem v poslední době začalo stýskat po voňavých domácích uzeninách, po opravdu sladkých jahodách a šťavnatých rajčatech, které „voní domovem“. Objevil se trend „domácího“ zboží. Lidé si za úplatu chodí sami sbírat zeleninu na zahrádky pěstitelů, nechávají si posílat připravené košíky ovoce a zeleniny se sezónními výpěstky a chybí jim kolorit starých dobrých tržišť, kam se chodívalo nejen nakoupit, ale také inspirovat a v neposlední řadě i potkat se známými a popovídat si o životě.

Retro styl není jen výsadou módy, ale také samotného životního stylu v jeho moderní podobě. Kde je poptávka, měla by být i přiměřená nabídka a na tu reaguje také OC Futurum s podporou zástupců radnice.Nabízí to, co lidem chybí. A to je dobře.

Parkoviště u retail parku obchodního centra Futurum se s dvoutýdenní pravidelností od 16. 4. 2011 od 9 hodin proměňuje v místo nabízející široký sortiment moravských i českých potravinových produktů:čerstvé i sušené ovoce a zelenina, pečivo, koláče - valašské frgály, mléčné výrobky, vejce, čerstvé maso z kozí farmy, jehněčí speciality, uzeniny, ryby, obiloviny, koření, med, nefiltrované pivo, víno, květiny, nejrůznější kulinářské speciality a další. Tyto výrobky představují sortiment doplňující nabídku hypermarketů a supermarketů a nejenže velmi lahodí vašim chuťovým buňkám, ale také potěší vaše čichové a zrakové smysly.

Vystavované zboží si zde samozřejmě můžete nejen zakoupit, ale na mnohých stáncích jsou pro vás připraveny i ochutnávky. Farmářské trhy také nabízejí své farmářské menu, které kuchaři  připravují z vybraných surovin od zúčastněných farmářů podle svého receptu. Dle ročního období a tradičních českých zvyklostí jsou připravovány i nejrůznější akce např. velikonoce, jarmarky, vinobraní.

Zboží, které je na těchto trzích prezentováno, musí být opatřeno dokladem o jeho původu. Tedy je pečlivě dohlíženo na to, aby nabízené produkty pocházely výhradně ze sortimentu výpěstků daného farmáře.