Farmářské trhy Svitavy


Kde se trh koná?

náměstí Míru,
568 02 Svitavy


O Trhu

Web: www.svitavy.cz/

E-Mail: radnice@svitavy.czFarmářské trhy si už ve Svitavách vybudovaly svoji tradici, jsou tedy organizovány i v letošním roce a to již po páté. Jsou stále oblíbenější a stávají se běžnou součástí nákupních pochůzek. Pokračují každou středu v týdenních intervalech, vždy od 9 do 16 hodin na náměstí Míru u kašny sv. Floriána.

Protože poslední trhy by vyšly na státní svátek 28. října a to se konat nebudou, přesouvají se na středu 4. listopadu.

Farmářské trhy nabízejí pěstitelům a výrobcům ze Svitav i bližšího okolí možnost prodeje svých výrobků, výpěstků i přebytků z vlastní zahrádky. Svitavané zase oceňují výběr čerstvého ovoce a zeleniny, rádi nakupují i med, koření, pečivo, mléčné nebo masné výrobky, či sazenice zeleniny, květin a bylinek, ovocné stromky, hrnkové rostliny, proutěné zboží, výrobky ze dřeva, ruční keramiku, mýdla, masti, krémy i šperky a mnoho dalších výrobků.

Cílem farmářských trhů je také přispět k osvětě mezi spotřebiteli. Zamysleli jste se nad tím, jaké potraviny vlastně kupujeme, jaká je jejich nutriční hodnota či celková kvalita? Zajímá vás i země původu? Přijďte tedy ochutnat a nakoupit kvalitní místní i tuzemské produkty, dostanete možná také zdarma nedocenitelné rady přímo od výrobců a snad si i pěkně popovídáte s přáteli.