Královopolský trh


Kde se trh koná?

Husitská,
612 00 Brno-Královo Pole


O Trhu

Web: www.kralovopole.brno.cz/

E-Mail: vecerova@krpole.brno.czNenechte si ujít Královopolský trh!

Královopolský trh se koná na středním pásu na ul. Husitské, Brno – Královo Pole.

Organizátor: MČ Brno – Královo Pole

Na Královopolském trhu může prodávat pouze výrobce (farmář) nebo jím určený prodejce, který má jeho písemné pověření a který garantuje původ prodávaného zboží z vlastních zdrojů a je schopen tento původ při prodeji prokázat. Nabídka prodejců musí být v souladu s Desaterem Státní veterinární správy k prodeji na farmářských trzích, i když Královopolské trhy status trhů farmářských nemají.

Největší zájem je mezi nakupujícími o drůbeží maso ze soukromého chovu, zvěřinu, sýry, vejce, med, uzenářské výrobky a pečivo, nechybí ani tradiční sortiment ovoce a zeleniny. Novinkou je možnost nabízet vlastní rukodělné výrobky z brněnského regionu a blízkého okolí.

Tradiční královopolské tržní místo, jímž střední pás na ulici Husitské je, však neožívá jen ve dny konání Královopolských trhů. Od dubna do listopadu si sem v dopoledních hodinách od pondělka do soboty přicházejí lidé nakoupit ovoce a zeleninu (tzv. prodej zahrádkářských přebytků). Na jaře jsou to zejména sazenice, v létě a na podzim ovoce, zelenina, květiny a med.

Kromě výpěstků ze zahrádek si zde prodejci mohou pronajmout tržní místo za účelem prodeje sortimentu k příležitosti Velikonoc, Dne matek, Památky zesnulých. Od 1. prosince je zde možné nabízet sortiment zaměřený na vánoční svátky. Zapomenout nesmíme ani na prodej kaprů v předvánočním období.

Další informace:

dopravní dostupnost MHD: autobusy č. 44, 53, 84, 67, trolejbusy č. 30, 32, tramvaje č.1, 6.