Kapr snadno a rychle

Kategorie: Hlavní jídla
Štítky: Slané

Rádi bychom Vám představili recept, který lze snadno připravit nejen z kapra. Protože v jednoduchosti je krása, nebudeme se, aspoň pro tentokrát, pouštět do náročné přípravy. Porce masa necháme půl hodiny v citrónové šťávě, poté osolíme a okmínujeme. Je důležité, aby maso v citrónové šťávě nezůstalo déle než zmíněnou půl hodinu, mohlo by tak totiž získat kyselý přívlastek a připravili bychom se tak o specifickou vůni rybího masa.


Ingredience

kapr 

máslo nebo sádlo

citrón

cibule

bílý jogurt

kapary

cukr

bílé pečivo

Postup:

Vždy je základem rybu dobře upéct – ostatně nejen rybu. Pečeme-li půlky nebo filety, je dobré maso pokládat na pánvičku nejprve vnitřní částí, tedy opačnou stranou, než je kůže. Smažíme pozvolna na rozpuštěném másle nebo sádle. Olej nedoporučujeme, výsledná chuť není tak vlídná, jak by měla být. Kolečka citrónu nebo pomeranče položené na pánvičce při pečení nejsou také na škodu.  Jakmile maso začne chytat světlou lákavou barvu, otočíme ho na stranu s kůží a ponecháme ho tam tak dlouho, dokud nám kůže nezačne křupavět. V tu chvíli máme zároveň jistotu, že ryba nebude syrová. Tím, že začneme zprvu na straně bez kůže a následně ji otočíme na stranu s kůži si zajistíme maximální šťavnatost. Na vnitřní straně se maso prohřeje, rozpustí se tuky jakožto nositelé chuti, a při obrácení nám díky kůži šťáva neproteče skrz maso ven.

Protože takto připravená ryba by nebyla chuťově výrazná, dáme Vám tip na dip. Na jednoduchý dip, ke kterému postačí pouze jedna cibule, bílý jogurt, kapary a trocha šťávy z citrónu. Poté, co celou cibuli nadrobno nakrájíme ji spolu s kapary zamícháme v jogurtu. Lžička cukru, trocha šťávy z citrónu a je hotovo. Pokud Vás kapary děsí svojí intenzivní chutí, budete překvapeni, jak se jeho chuť v jogurtu příjemně zmírní. Nejvhodnější přílohou je bílé pečivo.

Jako dekoraci jsme použili zrnka granátového jablka, která díky své jasně červené barvě vyniknou vedle bílého pečiva a dipu.

 

 

Ryba na talíř

Ryba na talíř

Projekt Ministerstva zemědělství na podporu sladkovodní akvakultury s názvem RYBA NA TALÍŘ má za cíl zlepšení povědomí široké veřejnosti o pozitivech konzumace sladkovodních ryb. Kampaň je zaměřena na zprostředkování kontaktu zákazníka s lokálním dodavatelem sladkovodních ryb a na prezentaci rybí kuchyně. Poukazuje na to, že rybí maso je nejen chutné, ale především obsahuje lehce stravitelné bílkoviny, zdraví prospěšné tuky, minerály a vitamíny.


Komentáře


To nejlepší od farmářů rovnou do vaší kuchyně!